دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی است که می تواند کسب و کارتان را رونق دهد. الگوهای اجرای دکور مغازه با توجه به نوع حرفه، تعداد محصولات و اندازه مغازه ارتباط دارد. در نظر داشته باشید که اصول دکوراسیون داخلی منزل را  نباید برای دکوراسیون مغازه به کار برد. دکور مغازه از دو جهت حائز اهمیت است :

الف : طراحی ویترین مغازه

ب   : دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی ویترین مغازه

دکور مغازه برای جلب مشتری و افزایش فروش انجام می شود. ویترین اولین قسمتی است که مشتری می بیند. طراحی ویترین مغازه بیشترین تاثیر را روی رهگذران دارد و به منزله دعوت به ورود تلقی می شود. چنانچه دکور ویترین به صورت حرفه ای انجام شود، تعداد افراد بیشتری وارد مغازه می شوند. شناسایی محصول به مشتری از طریق ویترین انجام می شود. استفاده بهینه از فضای ویترین یک تخصص ویژه است که روی افزایش فروش هم تاثیرگذار است. نورپردازی ویترین بسیار جدی است و اجناس را  نمایان تر می کند. نور مستقیم روی اجناس، احساس لوکس بودن را القا می کند. علاوه بر نورپردازی رنگ زمینه ویترین هم جای کار زیادی دارد. رنگ های متضاد با اجناس کلید جلب توجه مشتری است و به دیده شدن محصول هم کمک بیشتری می کند. در دکور مغازه توجه به جلوه های بصری و زیبایی، طیف رنگی، مصالح دکوراسیون ویترین و نور مناسب از مهم ترین موارد است.

دکوراسیون داخلی مغازه

فضای داخل مغازه جایی است که پس از ورود مشتری به چشم می آید. به محض ورود دکوراسیون داخلی مغازه خودنمایی می کند. اگر چیدمان و طراحی داخلی مناسب نباشد، مشتری رغبتی به خرید نداشته و خیلی زود از مغازه خارج می شود. در مغازه هایی که تنوع محصولات زیاد است باید قفسه ها و کشوهای باز وجود داشته باشد تا از فضا بهشکلی بهینه استفاده شود. آینه های بزرگ و قدی برای دکوراسیون فروشگاه یک مزیت است که بسیار مورد توجه مشتری قرار می گیرد. در دکور مغازه هم مشتری و هم فروشنده باید احساس راحتی داشته باشند. به همین علت دکور مغازه می تواند با توجه به طیف مشتری ها انتخاب شود. برای مثال دکور مغازه پوشاک زنانه با استفاده از المان های تاثیرگذار که مورد توجه خانم ها قرار می گیرد انجام می شود. بدون تردید عناصر طراحی مغازه ویژه آقایان به گونه ای متفاوت انتخاب می شود. درواقع چیدمان محصولات بر اساس سلیقه مشتری انجام می شود.

اصول طراحی داخلی مغازه

با توجه به اینکه امروزه برای فروش هر محصول تعداد زیادی مغازه و فروشگاه تاسیس شده است، افراد برای جلب توجه مشتری و فروش بیشتر نیاز به راهکارهای جدید دارند، که یکی از این راهکارهای موثر، طراحی داخلی مغازه می باشد. زیرا تاثیری که طراحی ویترین مغازه می  تواند بر نگاه مشتری بگذارد بسیار زیاد است. توجه داشته باشید که با وجود این اهمیت باید به اصول دکوراسیون داخلی مغازه توجه شود، یکی از جنبه های دکوراسیون داخلی مغازه توجه به چیدمان آن است، زیرا  چیدمان صحیح و اصولی در فضای مغازه می تواند موجب شود خریدار به درستی محصولات را مشاهده کند و بنا به نیاز خود آن را تهیه کند. نورپردازی یکی از موارد مهم در طراحی داخلی مغازه میباشد. همچنین استفاده از نور کافی در فضای ویترین بسیار حائز اهمیت است . علاوه بر نورپردازی  استفاده از وسایل تزیینی خاص در ویترین مغازه نیز می تواند نگاه افراد را به مغازه جلب کند و موجب شود که مشتریان بیشتری وارد مغازه شما شوند؛ همچنین استفاده درست از رنگ ها در داخل مغازه و تطابق داشتن این رنگ ها با یکدیگر می تواند حائز اهمیت باشد.

خدمات طراحی دکور مغازه : همانطور که گفته شد در حال حاضر شرکت های زیادی در ارائه خدمات طراحی داخلی دکوراسیون مغازه راه‌اندازی شده‌اند که یکی از این شرکت‌های موفق، آرک مایان می باشد. مهمترین خدماتی که توسط متخصصین با تجربه این شرکت ارائه می شود شامل چیدمان مناسب وسایل مغازه، استفاده از قفسه بندی درست، طراحی سقف کاذب، نورپردازی داخلی به صورت نور مخفی، نقطه ای و یا نور عریض، کف سازی درست، استفاده از کاغذ دیواری های زیبا، چیدمان ویترین و بسیاری موارد دیگر در اجرای دکور مغازه می باشد. این روزها رقابت اصلی در مغازه‌ها بر سر جذب مشتری به وسیله طراحی ویترین مغازه می‌باشد؛ به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مواردی که شما به عنوان یک صاحب مغازه باید بدانید اصول اولیه دکوراسیون داخلی مغازه و اهمیت آن می‌باشد.

هدف طراحی داخلی مغازه

گاهی اوقات ممکن است با اینکه شما در مغازه‌ تان اجناس با کیفیتی را ارائه می‌کنید از فروش خوب و ایده آلی برخوردار باشید و رقبای شما با ارائه همین اجناس و حتی با کیفیت بیشتری داشته باشند، ممکن است یکی از دلایل این امر دکور داخلی فروشگاه شما باشد. شما باید با کمک طراحی ویترین مغازه و ویترین‌های مغازه‌ تان توجه مشتریان را به سوی فروشگاه و کالاهایتان جلب کنید؛ لازمه این جلب توجه رعایت برخی قواعد و اصول اولیه می‌باشد و اندکی ابتکار در عمل نیز می‌تواند تکمیل کننده پروژه طراحی دکور داخلی مغازه شما و جلب نظر مشتریان برای شما باشد.

در نهایت دکور مغازه ها باید تصویری درست و شفاف از نحوه کار و اجناس داخل مغازه را به شما نشان دهند، هر چه این تصویر شفاف تر باشد پیغام شما به مخاطب تان سریع تر منتقل می شود و در نتیجه زودتر به هدف مورد نظرتان می رسید، بنابراین در اجرای دکور مغازه باید اصول طراحی رعایت شود. تا بتوانید در امر جذب مشتری بهترین و موفق ترین فرد باشید.

آخرین مطالب
هیج دیدگاهی وجود ندارد
یک پاسخ ارسال کنید