کابینت ممبران چیست؟

کابینت ممبران چیست؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه، چه از لحاظ کاربردی و چه از لحاظ زیبایی و دکوراسیون منزل، آشپزخانه است؛ که هم در زیبایی خانه تأثیرگذار است و هم مکانی است که اکثر کارهای خانه در آن انجام می‌شود و نیاز به ابزارهای مهم در آن است. کابینت‌های دکور آشپزخانه از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و هرکدام از آن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند. کابینت ممبران یکی از انواع کابینت در دکور آشپزخانه بوده که دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و امروزه دارای طرفداران بیشتری است و نگاه‌ها را به ‌سوی خود جلب کرده است. از مزایای کابینت ممبران این است که می‌توان در طراحی و ساخت کابینت مدرن و کابینت کلاسیک استفاده کرد.

کابینت آشپزخانه یکی از قسمت‌های بسیار مهم دکور آشپزخانه است؛ که علاوه بر قرار گرفتن وسایل آشپزخانه در آن و مواردی مانند جادار بودن و طرح مناسب باید از جنس مناسبی نیز ساخته شده باشد. باید در نظر داشت که دکور آشپزخانه و خانه به طرح و جنس کابینت وابسته است و هرچه کابینت زیبایی بیشتری داشته باشد، تأثیر بیشتری در زیبایی و دیزاین خانه دارد.

علاوه بر این کابینت کابینت‌های دیگری مانند کابینت ام دی اف ساده، کابینت تمام چوب، کابینت ‌هایگلاس، کابینت فلزی وجود دارد. لازم به ذکر است که جنس کابینت باید با توجه به نوع طراحی کابینت انتخاب شود و نوع طراحی کابینت به دکور آشپزخانه و سبک ساخت خانه بستگی دارد. این کابینت نیز همانند کابینت‌های دیگر دارای مزایا و معایبی هست و از این کابینت اغلب برای طرح‌های کلاسیک استفاده می‌کنند اما باید یادآور شد که از آن برای کارهای مدرن نیز استفاده می‌کنند و قابلیت این را دارد تا در هر دو مدل کابینت مدرن و کلاسیک به بهترین شکل کار شود.

کابینت ممبران چیست و انواع آن کدام است؟

 • این کابینت به کابینتی گفته می‌شود که در آن از روکش ممبران استفاده شده باشد.
 • بهتر است بگوییم که ممبران یا وکیوم یکسری روکش پی‌وی‌سی هستند که بر روی جنس‌های مختلف از جمله‌ام دی اف، چوب یا نئوپان کشیده می‌شوند و به آن جنس خام زیبایی می‌بخشند.
 • اکثر این روکش‌های پی‌وی‌سی بر روی‌ام دی اف کشیده می‌شوند و متریال خام کابینت‌های ممبران اغلب ام دی اف است.
 • روال کار به این صورت است که بر روی‌ام دی اف خام یا ام دی افی که با دستگاه سی ان سی ابزار زده شده است ابتدا چسب زده می‌شود و به کمک تکنولوژی مخصوص روکش ممبران برای روی آن وکیوم می‌شود.
 • معمولاً به دلیل قیمت بالا، فقط آن سمت ام دی اف که به سمت بیرون است روکش ممبران می‌شود و طرف دیگر با پی‌وی‌سی سفید پوشش داده می‌شود.
 • معمولاً کابینت ممبران را با کابینت کلاسیک یکی می‌دانند اما درواقع کابینت ممبران می‌تواند هم به صورت کلاسیک و هم به صورت مدرن کار شود.
 • اگر بر روی یک ام دی اف طرح‌های کلاسیک کار شود و بعد روکش ممبران شود طبیعتاً به آن کابینت کلاسیک میگویند و اگر به صورت ساده روکش شود می‌توان در کار مدرن از آن استفاده کرد.
 • این کابینت دارای مدل‌های مختلف و دو نوع طرح روکش است. نوع اول هم مناسب طرح‌های کلاسیک و هم مناسب طرح‌های مدرن است، اما روکش‌های ضخیم‌تر و براق نیز وجود دارد که مخصوص کابینت ممبران مدرن است.
 • با توجه به طرح و رنگ می‌توان از روکش‌های نوع اول در طرح‌های مختلف مدرن و کلاسیک کابینت ممبران استفاده کرد و روکش نوع دوم که ضخیم و براق است فقط در طرح‌های مدرن قابل استفاده است.
 • به این نکته توجه کنید که این کابینت تأثیر زیادی در دکور آشپزخانه و زیبایی خانه دارند و از طرفی تنوع طرح در کابینت ممبران نسبت به بقیه جنس‌های کابینت بیشتر است.
 • تیجه گیری:

 • به‌طورکلی کابینت‌های ممبران از زیبایی خاصی برخوردار هستند و انتخاب طرح و رنگ از سمت مشتری به صورت راحت‌تری صورت می‌پذیرد زیرا می‌توان انواع طرح‌ها را در آن بکار برد و روکش‌های مختلفی وجود دارد که انتخاب رنگ را نیز برای مشتری آسان می‌سازد.
 • قیمت کابینت ممبران به نسبت کابینت‌های چوبی کلاسیک پایین‌تر است و زیبایی بیشتر نسبت به کابینت‌های ام دی اف معمولی و فلزی سبب شده تا استقبال بیشتری از آن صورت پذیرد و دکور آشپزخانه را زیباتر سازد.
 • البته این کابینت دارای معایبی نیز بوده اما این معایب چندان مانع از محبوبیت آن نشده و طرفداران خاص خود را دارد.
 • در خرید کابینت ممبران حتماً به نوع و جنس روکش و چسبی به کار می‌رود توجه کنید و گارانتی محصول نهایی را از مجری کار بخواهید و توجه داشته باشید حدود قیمت کابینت ممبران را از قبل بدانید.
آخرین مطالب
هیج دیدگاهی وجود ندارد
یک پاسخ ارسال کنید