بهترین ترکیب رنگ برای کابینت

بهترین ترکیب رنگ برای کابینت بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد. انتخاب رنگ کابینت‌ها در واقع بر عهده خود افراد است. در این زمینه سلیقه شخصی اهمیت بسیار زیادی دارد. با این حال بهترین رنگ‌های کابینت از نظر طراحان ترکیب‌های ثابتی هستند که اگر با یک طراح حرفه‌ای همکاری کنید؛ حتماً به شما پیشنهاد خواهد کرد.

چنانچه قصد دارید؛ برای انتخاب رنگ کابینت خود تصمیم بگیرید؛ می‌توانید با یک طراح حرفه‌ای مشورت کنید. اما اگر امکان انجام این کار را ندارید؛ انتخاب رنگ‌هایی که به سبک و مدل کابینت شما بیایند؛ بسیار مهم است. در واقع مسئله اصلی در رابطه با انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای کابینت توجه به دکوراسیون منزل یا آپارتمان شخصی خودتان است.

رنگ کابینت‌ها باید با رنگ دیوارها و سایر اجزای آشپزخانه هارمونی مناسبی داشته باشد. بنابراین انتخاب رنگی که هیچ تناسبی با محیط اطراف ندارد؛ کاملاً اشتباه است. ما در ادامه سعی کرده‌ایم تا بهترین ترکیب رنگ‌ها برای کابینت با توجه به پیشنهاد طراحان حرفه‌ای دکوراسیون منزل را معرفی کنیم.

بهترین رنگ‌های کابینت

از جمله بهترین رنگ‌های ثابتی که می‌توان برای کابینت‌های منزل استفاده کرد؛ می‌توان به رنگ‌های سفید شیری یا کرمی روشن اشاره کرد. با این حال استفاده از این رنگ‌ها همیشه انتخاب خوبی نیست و طراحان گاهی اوقات پیشنهادهای دیگری دارند. در نتیجه نمی‌توان یک ترکیب رنگ ثابت به عنوان بهترین رنگ‌ها برای کابینت در نظر گرفت یا معرفی کرد.

برای انتخاب بهترین رنگ‌های کابینت باید حتماً با قوانین رنگ شناسی و تنظیم دکوراسیون منزل آشنایی داشته باشید. بنابراین برای اینکه در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ حتماً با یک طراح حرفه‌ای از مجموعه آدوخ وود تماس بگیرید.

انتخاب ترکیب رنگ کابینت

برای انتخاب ترکیب رنگ کابینت همانطور که پیش از این اشاره کردیم؛ باید به سبک کابینت‌های منزل خود هم توجه کنید. به طور مثال کابینت‌های کلاسیک یک نوع از کابینت‌ها با الهام از طراحی‌های قدیمی هستند که ترکیب‌های خاصی از رنگ برای ساخت آنها به کار خواهد آمد.

علاوه بر این، کابینت‌ها دارای مدل‌های دیگری هم هستند که هر کدام از آنها باید با رنگ متفاوتی ساخته شوند. ما در ادامه به بررسی همین مسائل به صورت دقیق و تخصصی پرداخته‌ایم.

انتخاب ترکیب رنگ کابینت کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک همانطور که از نام آنها پیداست؛ حال و هوای دکوراسیون قدیمی را به منزل شما می‌دهند. بنابراین این کابینت‌ها بهتر است با استفاده از رنگ‌های کابینت قدیمی یا سایر المان‌های کلاسیک ساخته شوند. از جمله رنگ‌هایی که می‌توان از آن برای ساخت کابینت کلاسیک استفاده کرد؛ رنگ سفید شیری یا کرمی روشن است.

هر دوی این رنگ‌ها جزو رنگ‌هایی هستند که در قدیم الایام برای ساخت کابینت از  آنها استفاده می‌کردند. اکثر کابینت‌های منازل قدیمی ایرانی به رنگ سفید یا قهوه‌ای روشن بوده و به همین خاطر این رنگ کابینت‌ها تناسب خوبی با کابینت کلاسیک دارند.

البته برخی از کابینت‌های کلاسیک که با توجه به سبک سلطنتی یا رومی ساخته می‌شوند؛ رنگ مختص به خود را دارند و باید حتماً به ویژگی‌های اختصاصی آنها توجه کرد.

انتخاب ترکیب رنگ کابینت نئو کلاسیک

کابینت‌های نئوکلاسیک متعلق به دوران پس از کلاسیک هستند. در واقع این کابینت‌ها در زمانی بین کلاسیک و مدرن قرار گرفته‌اند. بنابراین برای ساخت کابینت‌های نئوکلاسیک می‌توان به انواع کابینت‌هایی که در ۱۰ سال گذشته ساخته می‌شدند؛ توجه کرد و از آنها الهام گرفت.

طراحان معمولاً برای ساخت کابینت‌ نئوکلاسیک از رنگ‌های سرد همچون آبی روشن، زرد و یا پاستلی استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این رنگ‌ها ایجاد تناسب بین کابینت سازی سبک مدرن و کلاسیک است. البته رنگ‌های سرد کم طرفدارتر از سایر رنگ‌ها برای ساخت کابینت هستند و مسلماً طراحان نظر خود افراد را هم جویا خواهند شد.

انتخاب ترکیب رنگ کابینت مدرن

رنگ اغلب کابینت‌های مدرن با توجه به سبک طراحی آنها و همچنین جنس چوب به کار رفته برای ساخت آنها تعیین می‌شود. اما یکی دیگر از نکات مهم برای ساخت کابینت‌های مدرن استفاده از المان‌های مدرن کابینت سازی است. امروزه اغلب از چوب طبیعی برای ساخت کابینت‌ها استفاده می‌کنند و این کابینت‌های چوبی طرفداران بسیار زیادی دارند.

بنابراین ترکیب رنگ کابینت‌های مدرن اغلب بین قهوه‌ای روشن تا مشکی و تیره است. همچنین رنگ سفید همچنان یکی از مهم‌ترین المان‌های ساخت کابینت‌های مدرن است. در واقع رنگ سفید طرفداران بسیار زیادی دارد و برای ساخت سبک‌های مختلف کابینت پیشنهاد می‌شود.

نحوه انتخاب رنگ کابینت

همانطور که توضیح دادیم؛ برای انتخاب ترکیب رنگ کابینت خودتان می‌توانید؛ با یک طراح تماس بگیرید و در نهایت با توجه به سلیقه شخصی ساکنین منزل و نظر طراح ترکیب رنگ نهایی را انتخاب کنید. البته طراحان مجموعه آدوخ وود انتخاب رنگ کابینت را به صورت اختصاصی و با الهام از سبک دکوراسیون منزل شما انجام می‌دهد.

پیشنهاد طراحان برای رنگ کابینت

طراحان پیشنهاد می‌کنند در منازلی که نور طبیعی کمی دارد از کابینت‌های با رنگ روشن در آشپزخانه استفاده کنید. همچنین در نقطه مقابل این مسئله، اگر نور  خانه شما زیاد است؛ می‌توانید به رنگ‌های تیره روی آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *