دکوراسیون نئوکلاسیک

گسترش سبک‌های طراحی دکوراسیون منزل باعث ظهور سبک جدیدی به نام دکوراسیون نئوکلاسیک شده است. در واقع سبک نئوکلاسیک دکوراسیون، ترکیبی از سبک‌های قدیمی و جدید دکوراسیون منزل و ساختمان است.

از آنجایی که این سبک دکوراسیون محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است؛ شما هم می‌توانید منزل خود را به صورت نئوکلاسیک دکور کنید. البته تنها کاربرد دکوراسیون نئوکلاسیک دکور منزل نبوده و برای آشنایی پیدا کردن با موارد استفاده از این سبک طراحی یا ویژگی‌های آن می‌توانید؛ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دکوراسیون نئوکلاسیک چیست؟

دکوراسیون نئوکلاسیک یکی از جدیدترین سبک‌های طراحی ساختمان تلفیقی است. در سبک دکوراسیون نوکلاسیک المان‌های دکوراسیون کلاسیک و مدرن با یکدیگر تلفیق می‌شوند. به همین خاطر زمانی که شما از این سبک طراحی استفاده می‌کنید؛ می‌توانید در منزل خود عناصر مختلف کلاسیک و مدرن مورد علاقه خود را همزمان با یکدیگر مشاهده کنید.

دکوراسیون نئوکلاسیک چیست؟

البته نکته مهمی که درباره این سبک از دکور وجود دارد؛ هماهنگی و هارمونی عناصر چیدمان منزل شما با یکدیگر است. طراحان سبک نئوکلاسیک اقدام به خلق چیدمانی می‌کنند که در آن به وضوح شاهد تطبیق وسایل کلاسیک و قدیمی با تجهیزات مدرن یک آپارتمان خواهید بود. همچنین در این سبک طراحی معمولاً از رنگ‌های طبیعی و اتلاق کننده دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده می‌کنند.

با این حال انتخاب رنگ‌ها همواره سلیقه‌ای بوده و طراحان مجموعه آدخ وود تصمیم نهایی را بر عهده مراجعه کننده خواهند گذاشت. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط انجام دکوراسیون نئوکلاسیک و کابینت نئوکلاسیک با طراحان مجموعه آدخ وود تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک

طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک در عین شیک بودن بسیار ساده است. در واقع از آنجایی که سبک کلاسیک به طراحی‌های سلطنتی و همچنین روم باستان تاکید دارد؛ در صورت استفاده از سبک کلاسیک دکوراسیون فضای ساختمان شما بسیار مجلل خواهد شد. اما سبک مدرن دکوراسیون هم رو به سادگی و هوشمند بودن منزل حرکت کرده است.

بنابراین تلفیق طراحی سبک مدرن و کلاسیک میانگین این دو طراحی خواهد بود. شما در طراحی نئوکلاسیک، تجمل دکوراسیون در عین سادگی را مشاهده خواهید کرد. همچنین المان‌های طراحی نئوکلاسیک در عین سادگی بسیار شیک هستند. یکی از ویژگی‌های طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک امکان استفاده از انواع تجهیزات هوشمند در فضای ساختمان است.

طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک

بنابراین در صورتی که به انجام دکوراسیون منزل خود مطابق الگوهای نئوکلاسیک علاقمند هستید؛ می‌توانید از یک طراح حرفه‌ای کمک بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که معمولا طراحان برای طراحی منازل و اماکن اداری به سبک نئوکلاسیک تفاوت‌هایی قائل هستند. بنابراین سعی کنید به سلیقه طراح اعتماد کنید.

هزینه دکوراسیون نئوکلاسیک

هزینه دکوراسیون نئوکلاسیک به مبلغ وسایلی که می‌خواهید از آنها استفاده کنید و همچنین دستمزد طراح بستگی دارد. البته برای دکوراسیون منزل شما به تجهیزات بسیار زیادی از جمله انواع چوب، رنگ‌‌، کاشی و سایر مصالح نیاز خواهید داشت.

هزینه دکوراسیون نئوکلاسیک

بنابراین برای برآورد هزینه نهایی، حتماً باید همه این موارد را لحاظ کنید. همچنین توجه داشته باشید که امکان کاهش هزینه‌ها از طریق تهیه تجهیزات ارزانتر وجود خواهد داشت. اما اگر از متریال با کیفیت استفاده کنید؛ رضایت شما در نهایت بالاتر خواهد رفت. ما در مجموعه آدخ وود هزینه نهایی دکوراسیون را در جلسه مشاوره مشخص خواهیم کرد.

ویژگی دکوراسیون نئوکلاسیک

در طراحی کلاسیک منزل باید همانطور که گفتیم عناصر طراحی مدرن و کلاسیک را با یکدیگر تلفیق کرد. بنابراین به طور مثال در انتخاب فرش‌ها بهتر است؛ از طرح‌های قدیمی همراه با جزئیات جدید همچون اشکال هندسی و طراحی‌های ماشینی استفاده کنید. همچنین برای انتخاب سایر اجزای منزل سعی کنید؛ مهم‌ترین ویژگی دکوراسیون نئوکلاسیک یعنی سادگی در عین شیک بودن را رعایت کنید.

می‌توان گفت یکی از مهمترین ویژگی‌های دکوراسیون نئوکلاسیک، همین مورد بوده و به همین خاطر طراحان هم به آن اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. از جمله دیگر ویژگی‌های دکوراسیون نئوکلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از المان‌های محدود و جلوگیری از شلوغی
  • عدم استفاده از وسایل زینتی
  • استفاده از وسایل لوکس و ساده

رنگ های دکوراسیون نئوکلاسیک

برای دکوراسیون نئوکلاسیک معمولاً از رنگ‌های خنثی یا طیف خاکستری و سفید رنگ‌ها استفاده می‌شود. از جمله رنگ‌هایی که در این سبک از دکوراسیون طراحان به آن می‌پردازند؛ می‌توان به رنگ‌های سفید، کرمی، خاکستری، قهوه‌ای، طوسی، نقره‌ای و غیره اشاره کرد.

در واقع استفاده از رنگ روشن و برجسته مانند سبز، آبی، قرمز در طرح نئوکلاسیک چندان جایی ندارد. با این حال معمولاً انتخاب رنگ به عهده مشتری بوده و سلیقه مشتری در طرح نهایی لحاظ خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *