دکوراسیون کلاسیک

علاقمندان به سبک دکوراسیون کلاسیک به خوبی با عناصر و طراحی این نوع دکوراسیون در منزل یا محل کار آشنایی دارند. در واقع دکوراسیون کلاسیک حال و هوای چیدمان قدیمی ساختمان‌ها را در منزل یا واحد کاری شما زنده می‌کند.. البته دکوراسیون به سبک کلاسیک کاملا به عناصر و المان‌های استفاده شده در طراحی بستگی دارد. بنابراین اگر تمایل به آشنایی با این سبک از دکوراسیون و همچنین وسایلی که حال و هوای کلاسیک به منزل شما می‌دهند را دارید؛ در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون کلاسیک چیست؟

دکوراسیون کلاسیک سبک جدیدی از دکور و چیدمان منزل است که تمامی المان‌های استفاده شده در آن از دنیای باستان ایده گرفته شده‌اند. در واقع می‌توان گفت سبک کلاسیک نه تنها متعلق به چند قرن پیش بلکه متعلق به هزاره‌های باستانی است. از جمله مثال‌هایی که می‌توان در رابطه با دکوراسیون در سبک کلاسیک زد که برای اکثریت افراد آشنایی داشته باشد؛ همان خانه‌هایی هستند که دکور سلطنتی یا رومی دارند.

دکوراسیون کلاسیک چیست؟

در واقع تمام اجزای دکور این واحدها با توجه به همان چیدمان‌های قدیمی طراحی شده‌اند. هرچند علاقمندان به سبک دکوراسیون کلاسیک سلیقه خاصی دارند؛ اما به هر حال امروزه طراحان بسیار زیادی از عناصر دکور کلاسیک در طرح نهایی خود استفاده می‌کنند.

بنابراین دکوراسیون کلاسیک نه تنها از جهان باستان الگوگیری می‌شود؛ بلکه این نوع دکوراسیون در طول زمان با توجه به سلیقه مشتریان و ایده‌های طراحان ظرفیت تغییر و تنوع بسیار بالایی هم دارد.

طراحی دکوراسیون کلاسیک

طراحی دکوراسیون کلاسیک به طور کلی با توجه به ایده‌های طراح و تصور او نسبت به دکوراسیون کلاسیک صورت می‌گیرد. اما بدون شک مانند هر چیدمان و دکوراسیون دیگری در این سبک طراحی هم می‌توان از انواع مختلف طرح و نقش‌های نمادین استفاده کرد. البته یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک استفاده از رنگ‌های مناسب است.

طراحی دکوراسیون کلاسیک

با وجود اینکه سلیقه شخصی مشتریان و انتخاب رنگ‌ها و طرح‌ها لحاظ خواهد شد؛ اما فقط یک سری از رنگ‌های خاص برای سبک کلاسیک دکوراسیون مناسب هستند. همچنین باید در نظر داشته باشید که طراحان هنگام طراحی دکور کلاسیک به نقشه آپارتمان یا محل کار شما توجه می‌کنند. در واقع متراژ اهمیت بسیار زیادی برای انجام طراحی دکوراسیون کلاسیک دارد.

برای فضایی با متراژ کوچک، باید طراحی متفاوتی هم انجام بشود. اما معمولا خانه‌ها یا اداره‌هایی که متراژ بزرگی دارند؛ ظرفیت بیشتری هم برای انجام دکور کلاسیک در آنها وجود دارد. شما می توانید برای طراحی و اجرای کابینت کلاسیک با مشاوران و تیم طراحی آدخ در ارتباط باشید تا با توجه به سلیقه و محل سکونت شما بهترین پیشنهاد و طرح را بدهند.

هزینه دکوراسیون کلاسیک

هزینه دکوراسیون کلاسیک محدوده قیمتی متفاوتی دارد و به طور کلی هزینه انجام طراحی دکوراسیون تنها موردی نیست که باید در نظر بگیرید. بنابراین برای برآورد و محاسبه هزینه دکوراسیون به سبک کلاسیک باید عوامل مختلفی، از جمله هزینه مواد اولیه استفاده شده و همچنین سایر وسایل را در نظر بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که به طور کلی هزینه دکور کلاسیک به لوازمی که تهیه میکنید هم بستگی دارد.

در واقع باید با توجه به اجناسی که برای استفاده به عنوان دکور تهیه میکنید؛ هزینه کل دکور کلاسیک را بررسی کنید. البته به طور کلی هزینه دکوراسیون کلاسیک، می‌تواند از مقدار متوسط تا هزینه‌های بسیار گران متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه دکور و اجرای آن، با تیم مجموعه آدخ وود تماس بگیرید.

ویژگی دکور کلاسیک

از جمله ویژگی‌های دکوراسیون کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از الگوها و طرح‌های پیچیده: در دکور کلاسیک، علاوه بر رنگ و طرح‌های پیچیده‌، طرح‌های نمادین، تزئینات باستانی و نقوش برجسته هم مشاهده می‌شوند. در این سبک دکوراسیون، از الگوها و طرح‌ها در مبلمان، پرده‌ها، صنایع دستی و تزئینات دیگر هم استفاده می‌کنند.

استفاده از جزئیات چوبی: از چوبهای با کیفیت برای ساخت مبلمان، درب و پنجره‌ها، سقف و کف استفاده می‌شود. چوب را معمولا با رنگ‌های تیره و مایل به قهوه‌ای رنگ میکنند و با استفاده از تزئیناتی مانند نقش و رنگ‌ها، طرح‌های منحصر به فردی ایجاد می‌کنند.

استفاده از معماری حجیم: در دکوراسیون کلاسیک، علاوه بر الگوها و طرح‌های پیچیده، از ساختمان‌ها و سازه‌های بزرگ و حجیم نظیر تراس، ستون‌ها، آرک و سایر جزئیات یک دکوراسیون حجیم استفاده می‌شود. این نوع معماری باعث حس افتخار و شکوه و افزایش حالت کلاسیک بودن دکوراسیون می‌شود.

رنگ های دکوراسیون کلاسیک

رنگ‌های دکوراسیون کلاسیک معمولا از عناصری الهام گرفته شده‌اند که در دوره‌های قدیم و سنتی بسیار استفاده می‌شدند.رنگ‌های دکوراسیون به سبک کلاسیک عمدتا شامل رنگ‌های زرد، نیلی، قهوه‌ای تیره، عسلی تیره، سبز خردلی، آبنباتی، آبی مایل به خاکستری و طوسی هستند. این رنگ‌ها به دلیل ظاهری کلاسیک، آرامش‌بخش و استفاده زیاد در دوره‌های قدیم مورد توجه قرار گرفته‌اند.

رنگ های دکوراسیون کلاسیک

امروزه هم استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون منازل و اتاق‌ها به شکلی مدرن و ظاهری جدید رواج پیدا کرده است. در واقع دلیل استفاده از رنگ‌های غنی و گرم در دکوراسیون به سبک کلاسیک، این است که ظاهری برجسته و لوکس دارند و به دکوراسیون کلاسیک جلوه‌ای دلپذیر می‌بخشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *