منبت کمد

علاقمندان به طراحی و دکوراسیون وسایل منزل حتما با منبت کمد به صورت کامل آشنایی دارند. در واقع این منبت‌ها برگرفته از هنر دست طراحانی هستند که کار چوب انجام می‌دادند‌‌. منبت به طور کلی پیشینه باستانی دارد و به همین خاطر بسیاری از افراد به وسایل منبت کاری شده علاقمند هستند.

از آنجایی که منبت کاری در جامعه ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد و در سال‌های گذشته رونق فراوانی پیدا کرده است؛ از این هنر به منظور طراحی کمدها هم استقبال می‌کنند. در اینجا با ما همراه باشید تا سبک‌های مختلف منبت کاری را با یکدیگر بررسی کنیم و از آن ایده بگیریم.

منبت کمد چیست؟

منبت یا همان کنده کاری و حکاکی بر روی چوب کمد از زمان باستان تا به امروز به عنوان یک هنر شناخته شده است. هنرمندان منبت کار با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به ثبت طرح و نقش بر روی چوب‌های درختان می‌کنند. اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد استفاده از منبت کاری برای دکوراسیون وسایل منزل و کمدهای چوبی است.

منبت کمد چیست؟

در واقع منبت کاری کمدهای چوبی حرفه پردرآمدی بوده و خریداران از این نوع چوب‌ها بسیار استقبال می‌کنند. به هر حال منبت کاری یک حرفه هنری است و به همین خاطر هنرمندان منبت کار با به کارگیری دست‌های پرتوان خود این طرح‌ها را ایجاد می‌کنند.همچنین نکته دیگر درباره هنر منبت کمد آشنایی ایرانیان از باستان با آن است.

در واقع مردم ما به وسایل و آثار هنری منبت کاری شده علاقه بسیار زیادی دارند. به همین خاطر اگر تمایل دارید که از کمدهای منبت کاری شده استفاده کنید؛حتماً باید با طراحی آنها آشنایی نسبی پیدا کنید.

اجرای منبت کمد

از آنجایی که منبت کاری یک هنر شناخته شده و نسبتا دشوار به شمار می‌آید. بهتر است اجرای منبت کمدهای خودتان را حتماً به یک فرد کاملاً حرفه‌ای بسپارید. در واقع افراد ناآشنا با هنر منبت ممکن است که به وسایل شما آسیب برسانند.

همچنین توجه کنید اجرای منبت کمد کاری به شدت سخت و پیچیده است و اجرا کننده باید برای انجام آن مهارت بسیار زیادی داشته باشد. اغلب طراحان دکوراسیون منزل و فضای منزل با منبت کاری آشنایی دارند؛ اما خودشان به شخصه این کار را انجام نمی‌دهند. به همین خاطر اگر شما تمایل دارید که بر روی کمد دیواری خود کار منبت انجام بدهید؛ بهتر است آن را به مجموعه آدخ وود بسپارید.

اجرای منبت کمد

زیرا در مجموعه ما علاوه بر نظارت طراحان بر روی کار، هنرمندان بسیار حرفه‌ای هم حضور دارند که همین مسئله به تنهایی باعث افزایش فروش و استقبال عزیزان از طراحی‌های مجموعه آدخ وود شده است.

طراحی منبت کمد

معمولاً طراحی منبت کمدها را به وسیله ابزارهای چوبی به شدت حرفه‌ای انجام می‌دهند. اما استفاده از ابزارها برای منبت کاری کافی نیست. در واقع شما باید یک سری از تجهیزات لازم برای انجام این کار به صورت جدی را داشته باشید.

طراحی منبت کمد

معمولاً طراحان منبت‌های کمد را در چند رنگ انجام می‌دهند تا جذابیت بصری آن برای مخاطب بیشتر شود. اگر طراحی منبت کمد خود را به آدخ وود بسپارید؛ از این لحاظ دیگر برای شما محدودیتی وجود نخواهد داشت.

هزینه منبت کمد

هزینه منبت کمد کاملا به سبک طراحی آن و جنس چوب استفاده شده بستگی دارد. در واقع به هر میزان که چوب منبت کاری شده کیفیت بالاتری داشته باشد؛ هزینه آن هم بسیار بیشتر خواهد بود. اغلب منبت کاران ‌چوب‌های روسی را ترجیح می‌دهند؛ اما در داخل کشورمان هم گزینه‌های خوبی برای کار کردن وجود دارد.

هزینه منبت کمد

انواع منبت کمد

منبت‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها در قسمتی از طراحی کمد کاربردی است. به همین خاطر انواع مختلف سبک‌های منبت کاری را در ادامه توضیح داده‌ایم.

  • منبت گل دکوراتیو

طراحی روی کمد با شکل‌های هندسی ساده و پیچیده همان منبت گل دکوراتیو است. تنوع این سبک از منبت کار بالا است و می‌توانید طرح و رنگ دلخواه خودتان را بر روی کمد پیاده کنید.

  • منبت تاج گل

تاج گل‌های حک شده بر روی چوب کمد یا سایر وسایل چوبی، طرح‌های متنوعی دارند. با این حال، شما باید حتما کمد یا سطح چوبی بزرگی داشته باشید تا بتوانید تاج گل طراحی کنيد.

  • منبت زوار

منبت‌های زوار همان زوارهایی هستند که بر روی قسمت‌های مختلف چوب کمد طراحی می‌شوند. این منبت‌ها هم زیبایی بیشتری بر روی چوب ایجاد می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *