نورپردازی آشپزخانه

نور بخش بسیار مهمی از جلوه آشپزخانه بوده و نورپردازی آشپزخانه آن را در چشم صاحب خانه زیباتر می‌کند. در واقع زمان بسیار زیادی از روز اکثر ما در آشپزخانه می‌گذرد و به همین خاطر هم باید حتما در این فضا نور کافی وجود داشته باشد. انتخاب اغلب افرادی که تمایل دارند فضای آشپزخانه نورانی باشد نور طبیعی است؛ اما می‌توان با استفاده از نورهای مصنوعی هم آشپزخانه را درخشان کرد.

البته اگر گمان کنید که نور مصنوعی به دلنشینی نور طبیعی است؛ کاملا اشتباه میکنید. در اینجا با هدف آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان به انواع دکوراسیون، انواع روش‌های نورپردازی آشپزخانه را شرح داده‌ایم. در ادامه می‌توانید با این روش‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنید.

انواع نورپردازی آشپزخانه

برای انجام نورپردازی آشپزخانه باید حتما یک منبع نور طبیعی یا مصنوعی وجود داشته باشد. البته نور طبیعی ویژگی‌هایی دارد که نور مصنوعی از آن محروم است؛ اما به هر حال با پیشرفت تکنولوژی ساخت اجزای مختلف منزل، امروزه می‌توان به خوبی نور مصنوعی را جایگزین نور طبیعی کرد.

انواع نورپردازی آشپزخانه

نکته دیگری که درباره انواع نور طبیعی و مصنوعی وجود دارد؛ تفاوت منبع تامین آن‌ها است. به همین خاطر باید برای انجام نورپردازی منزل به هزینه‌ها و مصرف انرژی هم توجه کرد. با این حال، در صورت عدم وجود نور طبیعی، می‌توان با استفاده از انواع مختلف لامپ‌های کم مصرف، نورپردازی آشپزخانه منزل را به حالت تعادل رساند. بنابراین اگر شما هم فکر می‌کنید که نورپردازی صرفا باید طبیعی باشد؛ در ادامه با ما باشید تا با سایر روش‌های نورپردازی هم آشنایی پیدا کنید.

نورپردازی از منبع نور اصلی

زمانی که آشپزخانه ما یک دریچه یا پنجره رو به نور داشته باشد؛ از نعمت نور طبیعی و دائمی بهره‌مند خواهیم شد. اما چنانچه این نور به آشپزخانه ما نتابد؛ ممکن است فضای آشپزخانه به شدت دلگیر و ناپسند شود.

بنابراين مصرف کنندگان نور طبیعی خورشید ترجیح می‌دهند؛ خانه‌هایی تهیه کننند که منابع نوری طبیعی خوبی داشته باشد. نور طبیعی به صورت مستقیم از ابتدای روز تا عصر بر روی قسمت‌های مختلف منزل می‌تابد و به همین خاطر در این ساعت شبانه روز، نورپردازی طبیعی به خوبی در فضای منزل و آشپزخانه انجام خواهد شد.

نورپردازی از منبع نور جانبی

شکل دیگر نورپردازی آشپزخانه در فضای منزل، استفاده از نورهای جانبی است که از پنجره و درهای جانبی به سمت آشپزخانه می‌تابد. این نورها به خوبی فضای آشپزخانه را روشن می‌کنند و به همین خاطر با استفاده از منابع نوری جانبی می‌توان نورپردازی آشپزخانه را انجام داد. برخی از افراد نه تنها از روش نورپردازی جانبی استقبال میکنند؛ بلکه از این سبک نورپردازی به عنوان جلوه دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کرده‌اند. نورپردازی جانبی می‌تواند از یک منبع نور طبیعی یا حتی مصنوعی باشد؛ اما این نورپردازی جلوه خاصی به آشپزخانه شما می‌بخشد‌.

نورپردازی از منبع نور مصنوعی

در آخر، باید به نورپردازی آشپزخانه از منبع نور مصنوعی اشاره کنیم. این شکل از نورپردازی یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که هر فردی می‌تواند داشته باشد. در واقع طراحان دکوراسیون آدخ وود برای طبیعی‌تر جلوه کردن نور از منبع مصنوعی، سعی می‌کنند رنگ‌های آن را تنظیم کنند. در نهایت، نورپردازی از منابع مصنوعی یکی از بهترین شیوه‌های پخش نور در فضای آشپزخانه خواهد بود. البته بهتر است توزیع نور در هر بخشی را به کارشناسان مجموعه آدخ وود بسپارید؛ زیرا انجام این کار بدون داشتن دانش ترکیب نورها تقریبا غیر ممکن است.

بهترین روش نورپردازی آشپزخانه

تا حدودی می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌های نورپردازی آشپزخانه از منزل یا در منزل، انتخاب منبع نور طبیعی است. در واقع نور خورشید با وجود برخی از ضروری‌ترین ویتامین‌ها و ترکیبات در لایه به لایه خود، باعث شادابی هر چه بیشتر ما خواهد شد.

بهترین روش نورپردازی آشپزخانه

همچنین از آن جایی که نور خورشید هزینه‌ای را هم به دلیل مصرف انرژی بر مصرف کننده تحمیل نمی‌کند؛ انتخاب نور طبیعی گزینه پیش روی بسیاری از فضاهای شهری و خارج شهر است. البته تنها منبع نور طبیعی خورشید نیست. اگر تراس یا آشپزخانه شما به سمت مهتاب باشد؛ حتی گاهی اوقات می‌توانید از نور ماه برای روشن‌تر شدن منزل خود استفاده کنید.

اهمیت نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه از چند لحاظ مختلف می‌تواند اهمیت داشته باشد. به طور مثال تصویر برداری از آشپزخانه یا تولیدات خوراکی در فضاي منزل با وجود نورپردازی بسیار زیباتر خواهد شد.

اهمیت نورپردازی آشپزخانه

اما این تنها امتیاز مثبت نورپردازی فضای منزل نیست؛ بلکه نور می‌تواند تا حدودی آلودگی‌های مکرر و چسبنده بر روی وسایل آشپزخانه را هم از دید‌ مخاطب پنهان کند. از دیگر امتیازات نور پردازی در منزل هم میتوان به افزایش نشاط و روحیه افراد ساکن منزل و در نهایت خود صاحب خانه اشاره ‌کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *