کابینت انزو

کابینت انزو به عنوان یک طراحی برندینگ غیر ایرانی در سالهای اخیر جایگاه ویژه‌ای در بین آشپزخانه‌های ایرانی پیدا کرده است. در واقع این کابینت‌ها در سبک نئوکلاسیک بوده و به همین خاطر، طراحان به سادگی کابینت انزو را در دیزاین منزل جای می‌دهند.

این کابینت‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند و برای ساخت آن‌ها از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند. همچنین از آنجایی که کابینت انزو نخستین بار از یک برند معروف ایتالیایی در بازار ایران عرضه شده‌اند؛ طرح و سبک دیزاین این کابینت‌ها را به نام برند این کابینت‌ها می‌شناسند.در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد سبک طراحی و ویژگی‌های کابینت‌های انزو ارائه کرده‌ایم.

کابینت انزو چیست ؟

کابینت انزو طراحی اصیل یک برند با نام zentique است که برای اولین بار با همین نام وارد کشور ما شد. برند سازنده کابینت‌های انزو در کشور ایتالیا مشغول به فعالیت است و از اولین باری که این کابینت‌ها وارد کشور ما شدند؛ حدود ۱۰ سال پیاپی می‌گذرد. در واقع زمانی که ده سال پیش کابینت‌های انزو وارد کشور ما شدند؛ مردم به شدت از این نوع کابینت استقبال کردند.

کابینت انزو چیست ؟

دلیل استقبال مردم از کابینت‌های سبک انزو، جادار بودن آن‌ها و همچنین طراحی منحصر بفرد است. در واقع این کابینت‌ها به خوبی سر تا سر آشپزخانه را پوشش می‌دهند و به همین دلیل هم، می‌توانید وسایل بسیار زیادی را در این کابینت‌ها جای بدهید. البته باید توجه داشته باشید که کابینت انزو معمولا رنگ و طرح یکسانی دارند.

این کابینت‌ها را از چوب ام دی اف که نوعی کابینت ام دی اف هم هست، باکیفیت و همچنین درجه یک با پوشش PVC می‌سازند که مقاومت بالایی هم در برابر خراش خوردگی، رطوبت و سایر موارد دارد.

سطح کابینت انزو بسیار براق و درخشان است و به همین خاطر هم، جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می‌دهند. از طرف دیگر، کابینت‌های انزو معمولا در رنگ‌های روشن از جمله سفید طراحی و ساخته می‌شوند. این کابینت‌ها باید در یک محیط ایزوله ساخته شوند تا هیچ گونه گرد و خاکی سطح کابینت را آلوده نکند.

قیمت کابینت انزو

قیمت کابینت‌های انزو کاملا به متریال اولیه برای ساخت آن‌ها و همچنین دستمزد طراحی که کابینت‌ها را دیزاین می‌کند  بستگی خواهد داشت. از جمله دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کابینت انزو ، متراژ فضای آشپزخانه و تعداد کابینتی است که شما می‌خواهید در این فضا نصب شود.

بنابراین به هر میزان که کابینت‌های بیشتری بخواهید؛ هزینه آنها هم بالاتر خواهد رفت. همچنین از آنجایی که اغلب افراد با تهیه کابینت‌های انزو قصد دارند در آشپزخانه خود جای بسیار زیادی ایجاد کنند؛ معمولاً طراحی و اجرای کابینت‌های سبک انزو هزینه بر خواهد بود.

قیمت کابینت انزو

با این حال بهتر است پروژه ساخت و نصب کابینت انزو خود را به مجموعه آدخ وود بسپارید تا دیگر از لحاظ هزینه آن برای شما نگرانی وجود نداشته باشد. در واقع طراحان مجموعه آدخ وود پس از دیزاین کابینت‌های آشپزخانه شما‌، مراحل ساخت آنها را آغاز می‌کنند.

یکی از مهمترین نکات آن در رابطه با قیمت و سبک کابینت‌های انزو، انجام طراحی و اجرای آن توسط یک تیم یا یک شخص است. اگر هر یکی از وظایف طراحی و اجرا را به تیم یا افراد متفاوتی بسپارید؛ ممکن است در نهایت هزینه نهایی کابینت‌های شما به شدت بالاتر برود.

طراحی کابینت انزو

همانطور که توضیح دادیم؛ طراحی کابینت انزو کاملاً وابسته به نحوه نصب و اجرای آنها است. در واقع طراحی که وظیفه دکور کابینت‌های آشپزخانه انزوی شما را بر عهده می‌گیرد؛ باید بر مسائلی از جمله میزان فضای آشپزخانه شما و همچنین نحوه نصب کابینت‌ها اجحاف داشته باشد. در واقع گاهی اوقات علت عدم دلنشینی اجرا و طراحی کابینت‌های آشپزخانه همین ماهر نبودن طراح است.

طراحی کابینت انزو

اگر طراح شما تجربه کمی در زمینه ساخت و اجرای کابینت انزو داشته باشد؛ ممکن است در نهایت نتواند طرح دلخواه شما را بر روی کابینت‌ها پیاده کند. به همین خاطر سپردن کار به یک طراح کاملا حرفه‌ای، تا حدودی الزامی است.

در واقع شما باید کار را به یک طراح حرفه‌ای بسپارید تا به تنهایی هر دو وظیفه طراحی و اجرای کابینت‌ها را انجام بدهد. در حال حاضر طراحان مجموعه آدخ وود، به خوبی طراحی و اجرای همزمان کابینت‌های انزو مشتریان را انجام میدهند.

اجرای کابینت انزو

اجرای کابینت‌ها در فضای آشپزخانه، از دیگر نکات بسیار مهم است. در واقع زمانی که اجرای کابینت‌های شما به شکل حرفه‌ای انجام شود؛ جلوه بسیار زیباتری هم خواهد گرفت.

اجرای کابینت انزو

همچنین از آنجایی که معمولا برای اجرای کابینت‌های انزو خود طراحان دست به کار می‌شوند؛ معمولا نتیجه کار مورد پسند مشتریان خواهد بود. البته متریال استفاده شده و مدت زمانی که اجرا و نصب کابینت در آشپزخانه زمان می‌برد هم حائز اهمیت است. بنابراین اگر نصب و اجرای همزمان کابینت‌ها را به یک نفر بسپارید؛ نتیجه بهتری خواهید گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *