کابینت

کابینت یکی از مهم‌ترین اجزای آشپزخانه و همچنین شکل دهنده دکوراسیون این بخش از منزل است. حتی گاهی اوقات جنس و طراحی کابینت‌ها بر روی دکوراسیون فضای داخل آپارتمان یا خانه هم تاثیر می‌گذارد.

بنابراین برای خرید کابینت بهتر است حتماً از طراحان داخلی آشنا با سبک‌های متنوع کمک بگیرید. در صورتی که کابینت‌های شما هارمونی خوبی با سایر المان‌های دکوراسیون منزلتان داشته باشند؛ می‌توانید سال‌ها از آنها استفاده کنید.

در واقع یکی از مسائل مهم هنگام انتخاب کابینت توجه ترکیب رنگ و طرح آن است تا در فواصل زمانی کوتاه مجبور به تعویض آنها نشوید. در ادامه نکات مهمی درباره جزئیات انتخاب کابینت و همچنین نصب و طراحی آن بیان کرده‌ایم.

اجرای کابینت

طراحی ساخت کابینت حتماً باید توسط یک فرد ماهر انجام شود. در غیر این صورت ممکن است کابینت‌های شما کیفیت پایینی داشته باشد. در گام اول مهمترین مسئله طراحی دکوراسیون کابینت‌های آشپزخانه است. بهتر است در این مرحله طراح از نظرات خود شما برای طراحی کابینت‌ها استفاده کند. در غیر این صورت ممکن است در آینده طراحی کابینت‌ها با سلیقه شما همخوانی نداشته باشد.

بنابراین حتماً از طراح بخواهید جزئیات مورد علاقه شما را به طرح نهایی اضافه کرده و همچنین مراحل مختلف ساخت کابینت را با شما در میان بگذارد. به طور مثال انتخاب دسته‌های کابینت اهمیت بسیار زیادی دارد.

اجرای کابینت

بنابراین طراح برای جایگزاری دستگاه‌های کابینت باید حتماً از شما نظر بگیرد. پس از ساخت کابینت مرحله اجرای آن فرا خواهد رسید؛ در این مرحله باید از یک نصاب ماهر کابینت یا خود سازنده بخواهید؛ کابینت‌ها را در آشپزخانه شما نصب کرده و محکم کاری کند.

البته اگر فکر می‌کنید فضای آشپزخانه برای نصب کابینت‌ها مناسب نیست؛ سعی کنید حتماً این مسئله را با سازنده کابینت‌ها در میان بگذارید تا تغییراتی در ساختار کابینت ایجاد کنند.

طراحی کابینت

می‌توان گفت طراحی کابینت یکی از حساس‌ترین مراحل ساخت این اجزای آشپزخانه است. در واقع برای طراحی کابینت باید با سبک‌های مدرن و قدیمی آشنایی داشته باشید. اغلب طراحان با استفاده از ترکیب سبک‌های مختلف؟ کابینتی در خور منزل و آشپزخانه شما طراحی می‌کنند. امروزه با ورود انواع مختلف تجهیزات و کابینت‌های هوشمند، طراحان دست بازی برای انتخاب طرح کابینت‌ها دارند.

طراحی کابینت

همچنین رنگ کابینت‌ها یک عامل بسیار تاثیرگذار در طراحی نهایی آنها است. اگر شما هم تمایل دارید طراحی کابینت‌های خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید؛ می‌‌توانید با کارشناسان مجموعه آدخ وود تماس بگیرید. البته تیم آدخ وود علاوه بر طراحی دکوراسیون منزل، توانایی نصب و ساخت آنها را هم دارند. بنابراین با یک تیر دو نشان خواهید زد.

کابینت آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه تجهیزات اختصاصی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه هستند. همچنین این کابینت‌ها در ایجاد حال و هوای دکوراسیون سایر نقاط منزل هم نقش مهمی ایفا می‌کنند.

کابینت آشپزخانه

شاید فکر کنید طراحی کابینت‌های آشپزخانه فقط به دکوراسیون خود آشپزخانه بستگی داشته باشد؛ اما هماهنگی سبک طراحی و همچنین رنگ و نقشه کابینت‌ها با دیوارها یا وسایل چوبی منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه از طراح خود بخواهید؛ به دکوراسیون سایر قسمت‌های منزل هم توجه کند. البته طراحان در این زمینه اطلاعات کافی دارند و خودشان از پس کار برمی‌آیند.

انواع کابینت

به طور کلی کابینت‌ها از نظر سبک طراحی و همچنین جنس انواع مختلفی دارند. اما کابینت‌هایی که در آشپزخانه نصب می‌شوند؛ فقط به چند سبک متفاوت دسته‌بندی شده و با توجه به کیفیت مد نظر مشتری جنس یکسانی هم دارند. اغلب جنس کابینت‌ها از چوب ام دی اف بوده و انواع مختلف چوب ام دی اف هم درجه‌بندی کیفی متفاوتی با هم دارند.

انواع کابینت

به همین خاطر کابینت‌ها را از نظر جنس می‌توان به درجه یک درجه ۲ و درجه ۳ تقسیم کرد. اما سبک طراحی کابینت‌ها کاملا استثنایی بوده و در یکی از سبک‌های کلاسیک، نئو کلاسیک و مدرن طراحی و اجرا می‌شوند. بنابراین پیش از خرید کابینت‌های خود و سفارش آن‌ها به مجموعه آدخ وود، حتما کابینتی با سبک مورد علاقه خود انتخاب کنید. در ادامه سبک‌های طراحی مختلف کابینت و کابینت‌ها را معرفی کرده‌ایم:

  • کلاسیک

کابینت‌ کلاسیک جدای از اینکه طراحی بسیار زیبایی دارند؛ باب میل همه افراد نیستند. در واقع این کابینت‌ها حالت نوستالژیک داشته و به همین خاطر ممکن است برخی از افراد تمایلی به خرید آنها نداشته باشند. البته چنانچه شما به سبک کلاسیک کابینت‌سازی علاقه من هستید؛ هیچ مانعی بر سر راهتان قرار ندارد.

  • مدل نئوکلاسیک

کابینت‌ نئوکلاسیک ترکیبی از کابینت‌ کلاسیک و مدرن هستند و به همین خاطر طرفداران بسیار زیادی دارند. در واقع این کابینت‌ها سنت و مدرنیته را در دل یکدیگر حفظ کرده‌اند.

مدل نئوکلاسیک

استفاده از کابینت‌های نئوکلاسیک در فضای آپارتمانی یا خانه‌های کوچک پیشنهاد بسیار خوبی است. در واقع این کابینت‌ها به غیر از اینکه انرژی جدیدی به منزل شما می‌دهند با دکوراسیون منزلتان هماهنگی دارند.

  • مدل مدرن

کابینت‌های مدرن در واقع جزو طرح‌های نوگرایانه بین المللی هستند. کابینت‌ مدرن بر اساس هنر دست طراحان و مهارت تولید کنندگان ساخته می‌شوند. انواع مختلف کابینت‌های مدرن دارای کیفیت خوبی هم هستند و از این لحاظ می‌توان آنها را یکی از بهترین انتخاب‌ها دانست.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *