کابینت مدرن

کابینت مدرن یکی از انواع کابینت‌های موجود در بازار هستند که طراحی و سبک آنها دقیقاً نقطه مقابل سایر کابینت‌ها از جمله کابینت‌های کلاسیک است. کابینت‌های مدرن دارای مدل‌های بسیار متنوعی هستند و به همین خاطر طرفداران بسیار زیادی هم دارند.

این کابینت‌ها همچنین به عنوان یکی از سبک‌های طراحی مدرن و پیشرو جایگاه بسیار خوبی در بین متودهای دکوراسیون آشپزخانه پیدا کرده‌اند. انواع مختلف کابینت‌های مدرن شیوه طراحی و اجرای متفاوتی هم با یکدیگر دارند و به همین خاطر اگر می‌خواهید؛ در منزل خود انواع مختلف کابینت مدرن نصب کنید؛ حتماً این کار را به یک فرد حرفه‌ای و ماهر واگذار کنید.

البته اگر فکر می‌کنید که کابینت‌های مدرن نسبت به سایر مدل‌های کابینت زیبایی بیشتری دارند؛ می‌توانید از انتخاب خود مطمئن باشید.

کابینت مدرن چیست؟

یکی از سبک‌های جدید طراحی کابینت سبک مدرنیته یا امروزی است. این سبک تفاوت بسیار زیادی با سبک‌هایی مانند کلاسیک یا نوکلاسیک دارد. کابینت‌های مدرن با توجه به متدها و المان‌ها طراحی روز ساخته و اجرا می‌شوند. به همین خاطر این کابینت‌ها طرفداران بسیار زیادی در دنیای طراحی و دکوراسیون و منزل دارند.

کابینت مدرن چیست؟

همچنین این کابینت‌ها مناسب منازل و آپارتمان‌هایی هستند که به سبک مدرنیته در ساخت آنها پرداخته شده است. کابینت مدرن معمولاً به وسیله دستگیره‌ها، طراحی‌های ظریف و مدرن یا حتی مینیمالی به خود می‌گیرند. توضیحات بیشتری در رابطه با مدل‌های مختلف کابینت مدرن و همچنین تفاوت‌های آن با سایر کابینت‌ها ارائه کرده‌ایم.

تفاوت های کابینت مدرن

از جمله تفاوت‌های کابینت مدرن با کابینت‌های کلاسیک سبک طراحی خطوط کابینت و دیوارهای آن است. در واقع جزئی‌ترین نکات از جمله جنس چوب کابینت بین کابینت‌های مدرن و کابینت‌ کلاسیک تفاوت ایجاد کرده است. همچنین کابینت‌های مدرن دارای دستگیره‌هایی متفاوت و امروزی هستند.

سبک طراحی‌های قدیمی به هیچ وجه برای ساخت درب‌های این نوع کابینت یا ویترین‌ها اجرا نمی‌شود و انجام طراحی خاص همراه با جزئیات اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر معمولاً کابینت‌های مدرن از لحاظ ظاهری حس و حال مدرنیته در فضای آشپزخانه به وجود می‌آورند و به محض ورود به آشپزخانه متوجه این تفاوت‌های سبک مدرن خواهید شد.

قیمت کابینت مدرن

قیمت کابینت‌های مدرن دقیقاً مانند سایر اجزای دکوراسیون منزل با توجه به متریال و دستمزد طراح مشخص خواهد شد. البته قیمت این کابینت‌ها به نحوه نصب و اجرای آنها هم بستگی خواهد داشت‌. برای اطمینان از انجام صحیح مراحل طراحی تا نصب و اجرای کابینت مدرن می‌توانید؛ از تیم آدخ وود کمک بگیرید.

قیمت کابینت مدرن

همچنین توجه کنید که قیمت کابینت مدرن با افزایش قیمت چوب یا سایر متریال فلزی آن بسیار بالا خواهد رفت‌. در نتیجه قبل از اقدام به سفارش ساخت کابینت مدرن، در رابطه با هزینه‌های آن از کابینت ساز سوال بپرسید و از او بخواهید که برآورد قیمت نهایی را حتماً انجام بدهد. چنانچه قیمت نهایی به نظر شما مناسب بود می‌توانید از او بخواهید کار را شروع کند.

طراحی کابینت مدرن

امروز طراحان برای طراحی کابینت‌های مدرن از عناصر طراحی و دکوراسیون مدرن سایر قسمت‌های منازل الهام می‌گیرند. در واقع با توجه ورود تکنولوژی به اپارتمان‌های امروزی طراحی کابینت‌های مدرن هم باید ارتباط مستقیمی با تکنولوژی‌های حاضر در فضای خانه داشته باشد.

طراحی کابینت مدرن

حتی طراحان در تلاش هستند تا قسمتی از کابینت‌های مدرن را به وسیله هوشمندسازی کاملا متمایز از سایر سبک‌های طراحی کابینت بکنند. همچنین اگر مشتری موافق باشد؛ طراح با بهره‌گیری از رنگ‌های خاص مدرنیته را در فضای آشپزخانه یا منزل شما زنده می‌کند. البته انتخاب جزئیاتی مانند رنگ دستگیره‌های کابینت بر عهده مشتری است و طراحان تنها پیشنهاد خود را در این زمینه ارائه می‌دهند‌

اجرا کابینت مدرن

برای اجرای کابینت مدرن حتماً باید از یک کابینت ساز آشنا با سبک دکوراسیون منزل خودتان کمک بگیرید. معمولاً مراحل ساخت تا نصب کابینت مدرن بسیار حساس هستند و اگر فرد غیرحرفه‌ای این امور را انجام بدهد؛ در نهایت دکوراسیون آشپزخانه شما با مشکل مواجه خواهد شد.

اجرا کابینت مدرن

بهتر است طراحی کابینت‌ها را به یک مجموعه مطمئن واگذار کنید تا بعداً متحمل هزینه‌های بیشتر نشوید. البته مجموعه آدخ وود امکانات لازم برای طراحی و نصب کابینت‌های مدرن را دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

مدل های کابینت مدرن

کابینت‌های مدرن با توجه به متریال و ساختاری که دارند به مدل‌های مختلفی دسته‌بندی شده‌اند. به طور مثال مدل کابینت مدرن گلاس یا کابینت مدرن ملامینه از جمله سبک‌هایی هستند که به عنوان زیر مجموعه کابینت‌های مدرن محسوب می‌شوند. این دست از کابینت‌ها همچنین با توجه به نیاز مشتریان و سایر عوامل تاثیرگذار، طراحی‌ها و مدل‌های متفاوتی دارند.

معمولاً مشتریان تمایل دارند؛ برای ساخت کابینت‌ها از متریال با کیفیت و درجه یک استفاده شود. اما با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه ممکن است؛ آن‌ها توانایی پرداخت چنین هزینه‌ای را نداشته باشند. بنابراین مسئله مهم در زمینه طراحی مدل‌های مختلف کابینت مدرن خلاقیت و مهارت فرد طراح است‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *