اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه قسمتی از معماری خانه است که نه تنها باعث ارتباط نزدیک آشپزخانه با سالن پذیرایی می‌شود؛ بلکه به واسطه آن، تهویه هوای آشپزخانه بهتر شکل خواهد گرفت. در واقع اصل طراحی اپن آشپزخانه جهت ارتباط هر چه بهتر المان‌های دکوراسیون سالن پذیرایی و آشپزخانه با یکدیگر ایجاد شده است؛ اما اپن شدن آشپزخانه‌ها تاثیر بسیار زیادی هم بر روی توزیع بهتر جریان هوا گذاشت.

در واقع آشپزخانه‌های قدیمی محیطی بسته و کم جا بودند که رفت و آمد به داخل آن نسبتا سخت بود. اما با ساخت انواع آشپزخانه‌های اپن، این مشکل بسیار کمتر به چشم می‌آید. همچنین باید توجه کنید که آشپزخانه اپن ظرفیت بالاتری هم جهت دکور خواهد داشت. در ادامه توضیحات کاملی درباره انواع طرح‌ها و اجرای دکور اپن آشپزخانه ارائه کرده‌ایم.

طراحی اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه یکی از بخش‌های خانه است که نه تنها باید به صورت مدرن و حرفه‌ای طراحی شود؛ بلکه ممکن است طراحی آن کار چندان راحتی نباشد. در واقع امروزه بسیاری از افراد تمایلی به وجود اپن‌های دیواری قدیمی در ورودی آشپزخانه ندارند. به همین خاطر هم باید طراح حتما از دکور دیگری به منظور ایجاد پیشخوان آشپزخانه استفاده کند.

طراحی اپن آشپزخانه

خوشبختانه عناصر بسیار زیادی برای طراحی این قسمت از خانه وجود دارد؛ به طور مثال می‌توان در ورودی آشپزخانه یک نشیمنگاه، پله، مجسمه، سازه‌های چوبی یا غیره قرار داد. در واقع تنوع ایده‌هایی که طراحان برای ساخت اپن آشپزخانه به خرج می‌دهند؛ بسیار بالا است. همچنین برخی از طراحان هم ترجیح می‌دهند که فضای ورودی آشپزخانه را خالی بگذارند. در واقع طراحی اپن کاملا سلیقه‌ای است؛ اما ایده‌ها و مدل‌های بسیار زیادی برای طراحی آن وجود دارد.

انواع مدل اپن آشپزخانه

همانطور که توضیح دادیم؛ مدل‌های اپن آشپزخانه می‌توانند کاملا متفاوت باشند. در حالت کلی می‌توان آشپزخانه اپن را با یک پیشخوان یا بدون هیچ المان اضافه‌ای ساخت. بنابراین با توجه به همین سبک‌های طراحی، در ادامه مدل‌های مختلف اپن آشپزخانه را ارائه کرده‌ایم.

انواع مدل اپن آشپزخانه

اپن چوبی

اپن چوبی یکی از انواع اپن‌های آشپزخانه است که با نصب آن می‌توانید سایر اجزای منزل را هم با چوب دکور کنید. معمولا جنس اپن‌های چوبی از ام دی اف و چوب‌های با کیفیت ممبران است. همچنین می‌توان داخل اپن‌های چوبی قفسه وسایل آشپزخانه را قرار داد؛ زیرا این اپن‌ها شباهت بسیار زیادی به کابینت دارند.

اپن میز غذاخوری

یکی دیگر از مدل‌های اپن، ساخت آن همانند میز غذاخوری است. این سبک از اپن سازی طرفداران بسیار زیادی دارد. در واقع با قرار دادن چندین صندلی اطراف این اپن می‌توان آن را به میز غذاخوری خانواده تبدیل کرد.

اپن فلزی

اپن‌‌های فلزی به شدت پر طرفدار هستند. این سبک از دکوراسیون آشپزخانه ارتباط زیادی با مدرنیته دارد. افرادی که تمایل دارند اپن آشپزخانه آن‌ها فلزی باشد؛ معمولا به دکوراسیون مدرن هم علاقه‌مند هستند. از آنجایی که ساخت اپن فلزی به مهارت بالایی نیاز دارد؛ بهتر است حتما این کار را به تیم حرفه‌ای آدخ وود بسپارید.

اپن نمادین

اپن نمادین از دیگر مدل‌های پیشخوان آشپزخانه است که شکل و شمایل اجسام دکوری را دارد. ممکن است برخی از افراد از مجسمه‌های افقی یا سایر وسایل نمادین به عنوان اپن منزل خود استفاده کنند. در هر صورت اپن نمادین یکی از جدیدترین سبک‌های معماری منزل است.

اپن با ستون

اگر قسمتی از آشپزخانه ستون سراسری داشته باشد؛ می‌توانید از آن در ترکیب اپن استفاده کنید. همچنین از آنجایی که ستون آشپزخانه ظرفیت خوبی برای دکوراسیون دارد؛ اپن با ستون یک انتخاب بسیار عالی است.

اپن جزیره

اپن جزیره شکل دیگری از انواع دکوراسیون آشپزخانه است که نقش بزرگی در شکل دادن به فضای منزل دارد. در واقع دلیل نامگذاری این شکل از اپن عدم وجود هیچ دیوار یا سازه اضافه‌ای در مقابل ورودی آشپزخانه است.

اجرای اپن آشپزخانه

طراحی و اجرای اپن آشپزخانه کار ساده‌ای نیست. در واقع شما باید این کار را به یک تیم کاملا حرفه‌ای بسپارید. همچنین از آن‌جایی که معمولا طراحان تمایل دارند خودشان مراحل ایده پردازی تا اجرا را پیش ببرند؛ باید حتما به آن‌ها اعتماد کنید‌. نتیجه کار زمانی خوب خواهد بود؛ که تمام مراحل دکور منزل را خود طراح یا تیم طراحی پیش ببرند.

اجرای اپن آشپزخانه

البته ممکن است برخی از طراحان توان اجرایی نداشته باشند؛ خوشبختانه در مجموعه آدخ وود تیم طراحی و اجرا تمامی مراحل ایده پردازی تا انجام طرح را بر عهده دارند. به همین خاطر هم دیگر نیازی به سایر عوامل وجود نخواهد داشت. اگر شما هم تمایل دارید که طراحی تا اجرای اپن آشپزخانه خود را به تیم طراحی آدخ وود بسپارید؛ بهتر است حتما جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید. پس از برقراری تماس امکان دریافت وقت و مشاوره حضوری وجود خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *