درب ساختمان

مهمترین قسمت ساختمان که در واقع تاثیر بسیار زیادی بر روی شکل نمای ساختمان می‌گذارد؛ درب ساختمان است. درب ساختمان با توجه به معماری بنا و همچنین رنگ و طرح اطراف ساختمان یا سنگ‌های کار شده بر روی دیوارها انتخاب می‌شود.

اغلب درب‌های ساختمان دارای ساختاری فلزی و محکم هستند و به گونه‌ای یک نقش امنیتی هم در فضای ساختمان ایفا کنند. اما استفاده از درب به دلایل امنیتی تنها کاربرد آن نیست. این درب‌ها به کنترل ورود و خروج‌های محوطه ساختمان یا نظارت کلی در ساختمان کمک می‌کنند.

علاوه بر این، درب‌ها شکل و ظاهر یک ساختمان را بسیار زیباتر می‌کنند. از آنجایی که مهم‌ترین کاربرد درب ساختمان جنبه امنیتی آن است؛ بهتر است در برخی مناطق حتماً از درب‌های مطمئن برای ساختمان خود استفاده کنید.

قیمت درب ساختمان

همانطور که توضیح دادیم؛ اغلب درب‌های ساختمان با استفاده از فلزات یا آلیاژ‌های فلزی ساخته می‌شوند. به همین خاطر قیمت تمام شده این درب‌ها کاملاً به ماده اولیه استفاده شده برای ساخت آنها بستگی دارد. به طور مثال با افزایش قیمت برخی فلزات مانند فولاد و آهن قیمت درب ساختمان و سایر اجزای آن هم بالا می‌رود.

قیمت درب ساختمان

 

یکی دیگر از عوامل موثری که بر روی قیمت درب ساختمان تاثیر می‌گذارد؛ نرخ ارز در بازار آزاد است. برخی از محصولاتی که به عنوان درب ساختمان استفاده می‌شوند، تولیدات غیر ایرانی هستند. به همین خاطر قیمت آنها مقداری بالاتر است. اگر تمایل دارید از قیمت دقیق درب ساختمان اطلاع پیدا کنید؛ با تیم فروش مجموعه آدخ وود تماس بگیرید.

طراحی درب ساختمان

درب‌های ساختمان با توجه به نوع کاربرد آنها ساخته می‌شوند. به طور مثال برخی از درب‌ها صرفاً جنبه تزیین دارند؛ به همین خاطر این دربها در طرح و نقش‌های مختلف معمولاً با استفاده از فلزات ضعیف‌تر ساخته می‌شوند تا قیمت نهایی آنها بر مصرف کننده ارزان‌تر تمام شود. طراحی درب‌ها با توجه به سلیقه مصرف کننده و یا نمای ساختمان انجام می‌شود. با این حال درب‌های ساختمان هم در چند مدل فلزی چوبی و ملامینه در بازار عرضه می‌شوند.

طراحی درب ساختمان

طراحی هر کدام از این درب‌ها با یکدیگر متفاوت است و قیمت متفاوتی هم دارند. طراحی درب ساختمان به طور کلی به انتخاب مشتری بستگی دارد و معماران می‌توانند؛ پیشنهادهای بهتری به شما بدهند. برای انتخاب درب مناسب ساختمان خود می‌توانید؛ از معماران مجموعه آدخ وود راهنمایی دریافت کنید. اما درب‌های دیگر با توجه به کاربردی که دارند طراحی متفاوتی هم دارند.

به طور مثال درب‌های ضد سرقت یکی از انواع درب‌های ساختمانی هستند که باید حتماً از جنس فولاد سخت و آلیاژهای با کیفیت ساخته شوند. البته وجود برخی ویژگی‌های خاص که باعث امنیت هرچه بیشتر فضای آپارتمان یا منزل می‌شود برای ساخت درب‌های آپارتمانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

طراحی درب ساختمان یا درب ورود خونه کاملا منوط یه نوع دکوراسیون است، در بسیاری از موارد دکوراسیون کلاسیک در طراجی درب تاثیر بسزایی دارد و می تواند نمایی متفاوت به منزل یا نمای ساختمان شما بدهد.

اجرای درب ساختمان

اجرای درب ساختمان چندان کار سختی نیست و برای انجام این کار باید فردی را که امور مربوط به نصب و راه‌اندازی در پای منزل را انجام می‌دهد؛ خبر کنید. این دربها معمولاً با استفاده از یک سری اهرم‌ها به دیوار نمای ساختمان متصل می‌شوند. البته انواع مختلف درب‌های اتوماتیک و یا غیر اتوماتیک نحوه نصب متفاوتی هم دارند.

اجرای درب ساختمان

برای اینکه اجرای درب ساختمان شما بهترین شکل ممکن انجام شود؛ حتماً از یک مجموعه معتبر کمک بگیرید. درب‌ها باید به گونه‌ای نصب شوند که امکان سرقت یا باز کردن آنها توسط سارقین وجود نداشته باشد.

درب ساختمان خاص

برخی از درب‌ها دارای امکانات خاصی هستند. به طور مثال درب‌های اتوماتیک یا ضد سرقت از تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای پیروی می‌کنند. این درب‌ها از جمله درب‌های ساختمانی خاص به شمار می‌آیند. دلیل اصلی خاص بودن این درب‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد آنها و قیمت نسبتاً متفاوت درب‌های غیرمعمولی است. با این حال برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند استفاده از درب‌هایی که ایمنی بالایی دارند را پیشنهاد می‌کنیم.

 

درب ساختمان چوبی

درب ساختمانی چوبی یکی از انواع مدل‌های موجود در بازار است که با استفاده از چوب درختان تنومند و محکمی همچون چوب گردو، راش و افرا آن را می‌سازند.

درب ساختمان چوبی

البته متاسفانه ایمنی درب‌های چوبی نسبت به درب‌های فلزی بسیار کمتر است. برای جلوگیری از ورود سارقین به منزل در صورت نصب درب‌های چوبی، باید تمهیدات لازم را بیندیشید. برخی از درب‌های چوبی دارای یک محافظ فلزی هم هستند که امنیت آنها را بسیار بالاتر می‌برد.

 

درب ورودی ساختمان

درب‌های ورودی ساختمان از لحاظ امنیتی جایگاه مهم‌تری دارند. این درب‌ها حتماً باید با استفاده از متریالی مستحکم همچون فولاد یا آلیاژ‌های آهن ساخته شوند.

درب ورودی ساختمان

همانطور که میبینیم در اغلب مناظر ساختمان‌ها دریهای فولادی در قسمت ورودی نصب کرده‌اند. در واقع امکان نصب درب‌های چوبی در ساختمان‌های شهری وجود ندارد و این درب‌ها در قسمت ورودی ساختمان مناسب نیستند.

درب داخلی ساختمان

درب‌های داخلی ساختمان در اغلب موارد جنبه تزیینی یا پوششی دارند. جنبه امنیتی این درب‌ها بسیار کم اهمیت‌تر است. به همین خاطر از این درب‌ها به صورت تزیینی استفاده می‌کنند. انواع مختلف درب‌های چوبی یا ملامینی جزو درب‌های داخلی ساختمان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *