کمد دیواری

یکی از واجبات دکوراسیون هر منزلی، طراحی و نصب کمد دیواری برای آن است. کمد مخصوصاً در آپارتمان‌های کوچک، فضای بیشتری برای جا دادن وسایل اضافی ایجاد می‌کند. امروزه طراحی اکثر آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی به صورتی است که هر واحد از آنها حتماً دارای کمد هستند.

کمد دیواری‌ها دارای ساختار و طرح و رنگ‌های بسیار متفاوتی هستند که باعث تنوع بیشتر دکوراسیون منزل هم می‌شوند. البته جنس کمد هم با یکدیگر متفاوت است. طراح بنا به درخواست مشتری انتخاب جنس و طراحی کمد را انجام می‌دهد.

همچنین یکی از مواردی که برای جا دادن کمد در منزل اهمیت دارد؛ داشتن یک فضای به خصوص یا اتاق خواب اضافی است. البته بهتر است همه این موارد را به طراح دکوراسیون منزل خود واگذار کنید و از او بخواهید بهترین طراحی را انجام بدهد.

طراحی کمد دیواری

طراحی کمد دیواری اغلب بستگی به سلیقه ساکنین منزل دارد. در واقع چوب‌های کمد در طرح و رنگ‌های متنوعی در بازار موجود هستند. با این حال سبک طراحی کمد هم اهمیت ویژه‌ای دارد. سبک‌های مختلف طراحی کمد با توجه به ساختار درب‌ها و دستگیره‌های کمد خودشان را نشان می‌دهند.

طراحی کمد دیواری

 

البته همانطور که توضیح دادیم طرح و جنس چوب کمد هم عامل مهم و تعیین کننده‌ای در طراحی کلی آن است. به طور مثال چوب‌هایی با طرح ساده بیشتر نزدیک به سبک طراحی مدرن یا مینیمال هستند. اما چوب‌هایی که دارای خطوط یا طرح و نقش‌های شلوغی هستند؛ سبک متفاوتی به طراحی کمد اضافه می‌کنند.

برای اینکه کمد خود را به شکل دلخواه و سازگار با دکوراسیون سایر قسمت‌های منزل طراحی کنید؛ می‌توانید با یک طراح کمد دیواری حرفه‌ای مشورت کنید. طراحان مجموعه ادخ در این زمینه مهارت بسیار زیادی دارند. با این حال انتخاب طرح نهایی همیشه مطابق میل و سلیقه مشتری است.

ترکیب سبک‌های مختلف طراحی با یکدیگر هم گاهی اوقات کمد زیبایی ایجاد می‌کند. سعی کنید خودتان را سردرگم نکنید و انتخاب نهایی را با توجه به بودجه و سبک‌های جدید انجام بدهید.

انواع کمد دیواری

کمد دارای انواع مختلفی هستند دلیل دسته‌بندی کمد دیواری به مدل‌های مختلف طرح و جنس چوب آن است.به طور مثال سبک‌های مدرن کلاسیک و غیره تعدادی از انواع کمد هستند. برای اینکه انواع مختلف کمد را بهتر بشناسیم؛ در ادامه توضیحات تکمیلی در این زمینه ارائه کرده‌ایم.

انواع کمد دیواری

مدل کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری‌های کلاسیک اغلب طرح و نقشی قدیمی یا باستانی دارند. این کمد به فضای خانه یا اتاق خواب شما حال و هوای نوستالژی می‌دهند. به همین خاطر، به آنها کمد کلاسیک یا طرح قدیم می‌گویند. البته یکی از پر فروش ترین انواع کمد اتاق هم، طرح کلاسیک است. این کمد شیک و زیبا هستند و به فضای اغلب خانه‌ها می‌آیند.

مدل کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری‌های نئوکلاسیک پلی میان طرح‌های کلاسیک و مدرن هستند. این کمد همچنین درب‌ها و دستگیره‌های بسیار جذابی دارند. اغلب افرادی که طرفدار سبک دکوراسیون نئوکلاسیک هستند؛ نیاز به ایجاد فضایی با طراحی‌های مدرن و سبک کمدسازی قدیمی دارند.

مدل کمد دیواری مدرن

کمد دیواری‌های مدرن نسبت به سایر مدل‌ها طرفداران بیشتری دارند. این کمد  از سبک طراحی مدرن و جدید دنیای چوب و ساخته‌های چوبی پیروی میکنند. با وجود این که سبک مدرن کمدهای دیواری ممکن است برای فضای برخی از خانه‌ها یا آپارتمان‌ها مناسب نباشد.اما دکوراسیون مدرن بسیار شیک و همه پسند در فضای خانه ایجاد می‌کند.

اجرای کمد دیواری

بهتر است نصب و اجرای کمد دیواری را فقط به یک مجموعه یا فرد ماهر واگذار کنید. در واقع شاید مرحله اجرا و نصب کمدهای دیواری حتی از طراحی آن هم مهم‌تر باشد. اجرای کمد از آنجایی مهم است که اگر این کمدها به شکل استاندارد نصب نشوند؛ بعدها طبقات کمد تحمل نگهداری از وسایل یا بارهای سنگین را نخواهند داشت.

اجرای کمد دیواری

در واقع کمد دیواری دارای چندین قسمت مختلف است‌ قسمتی از کمدهای دیواری که برای لباس‌ها طراحی شده باید فضای بزرگتری داشته باشد. اما وجود طبقاتی به عنوان انباری کمدی بسیار مهم است‌ یکی از دلایل قرار دادن کمدهای دیواری در خانه آپارتمان جمع آوری وسایل اضافی است.

بنابراین کمد مدل دیواری باید حتماً انباری داشته باشد. از نصاب کمدهای دیواری خود بخواهید؛ قسمت‌های مختلف کمد دیواری را به شکل صحیح نصب کند‌ همچنین پیچ و مهره‌های کمدهای دیواری باید استحکام زیادی داشته باشند تا بعداً دچار مشکل نشوند.

کمد دیواری اتاق

کمد دیواری حتماً باید داخل یکی از اتاق‌های خواب یا مهمان قرار بگیرد. البته قرار دادن کمدهای دیواری در اتاق مهمان به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. داشتن یک فضای اضافی برای نصب کمد در آپارتمان‌ها واجب است.

کمد دیواری اتاق

 

اما به دلیل متراژ کم برخی از آپارتمان‌ها طراحان پیشنهاد می‌دهند؛ کمد  در اتاق خواب نصب شود‌. نصب کمد دیواری اتاق باید توسط یک فرد ماهر انجام شود تا تمام فضای اتاق را اشغال نکند. یک طراحی مناسب باعث استفاده صحیح از فضاهای منزل می‌شود. برای نصب کمد در اتاق توانید از طراحان آدخ وود کمک بگیرید.

هزینه کمد دیواری

هزینه نصب و اجرای کمد دیواری یا ساخت آن همگی بستگی به مدل کمد شما دارد. در واقع جنس کمدهای دیواری در برآورد هزینه نهایی آن بسیار تاثیرگذار است. برای اعتصاب هزینه ساخت کمد مدل دیواری باید جنس چوب و سایر تجهیزات لازم از جمله دستمزد سازنده را در نظر بگیرید. هزینه بعدی که شما باید پرداخت کنید‌؛ هزینه نصب و اجرای کمدهای دیواری است.

هزینه کمد دیواری

 

با احتساب مجموع این هزینه‌ها می‌توانید؛ هزینه نهایی کمد را برآورد کنید. اگر طرح و جنس کمد منزل خودتان را انتخاب کرده‌اید؛ می‌توانید با طراحان آدخ تماس بگیرید. تا درباره هزینه کمد اتاق دیواری اطلاعات لازم را کسب کنید‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *